احتمال اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

یک رسانه آمریکایی می‌گوید: واشنگتن احتمالاً تا روز دوشنبه، اقدام خصمانه‌یی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اتخاذ خواهد کرد.

گزارش از عزم دولت دونالد ترامپ رییس ‌جمهوری آمریکا برای وارد کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست موسوم به گروه‌های تروریستی خارجی در راستای اعمال فشار حداکثری بر این کشور خبر داد.
چنان‌چه این خبر صحت داشته باشد، برای نخستین بار خواهد بود که آمریکا چنین برچسبی را به یکی از شاخه‌های نظامی یک دولت خارجی می‌زند.
ادعا می‌شود که نهایتاً تا روز دوشنبه هفته جاری، آمریکا تصمیم خود در این خصوص را رسماً اعلام خواهد کرد.
گفتنی است در حالی که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از حامیان این اقدام معرفی می‌شوند، اعضای بلند پایه‌ی پنتاگون از بابت تهدیدی که علیه نیروهای آمریکایی در سطح منطقه موجب خواهد شد، ابراز نگرانی کرده‌اند.
حتا کارشناسان نیز در خصوص اقدام احتمالی آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تردیدهایی دارند و از ناکارآمدی آن بر اعمال تأثیر مورد نظر بر اقتصاد ایران سخن می‌گویند.
گفته می‌شود که هدف دولت آمریکا از تروریستی اعلام کردن سپاه، منصرف کردن شرکت‌های بین‌المللی از تجارت با بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران است اما برخی بر این باورند که واشنگتن نه‌ تنها به هدف مطلوب خود نخواهد رسید؛ بلکه با این اقدام، به منتقدین واشنگتن الگویی برای اطلاق برچسب‌های مشابه به عناصر مختلف نیروهای مسلح آمریکا ارایه می‌دهد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557063
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
201
342
1980
552675
6302
10063
557063

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398