آلمان از وضع تحریم علیه دولت ونزوئلا حمایت کرد

مقام‌های رسمی دولت آلمان اعلام کردند: به دلیل سرکوب معترضان توسط دولت ونزوئلا از وضع تحریم‌ علیه نیکلاس مادورو و نزدیکان او حمایت می‌کنند.

ماریا آدبار، سخن‌گوی وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه در یک نشست خبری مواضع جدید دولت آلمان در برابر دولت ونزوئلا را اعلام کرد. به گفته او دولت آلمان طرفدار وضع تحریم‌هایی است که مردم ونزوئلا را به سختی نیندازد.
مادورو پیش از این اعلام کرده بود: کمک‌های بین‌المللی به ونزوئلا بخشی از یک کودتا است. پس از این‌که خوان گوایدو، رییس مجلس ونزوئلا خودش را رییس‌ جمهوری موقت خواند اوضاع در ونزوئلا وارد مرحله‌ی تازه‌یی شده است.
آمریکا، پارلمان اروپا و بسیاری کشورهای اروپایی خوان گوایدو را به عنوان رییس‌ جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.
درگیری مخالفان با نیروهای دولتی در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا و دیگر شهرها ادامه دارد. دولت نیکلاس مادورو تدابیر امنیتی ویژه‌یی در مرزهای این کشور با کلمبیا و برزیل برقرار ساخته است. کلمبیا یکی از مرزهایی است که قرار است کمک‌های بشردوستانه از آن‌جا وارد خاک ونزوئلا شود.
رییس ‌جمهوری ونزوئلا مخالف ارسال کمک‌های آمریکا و متحدانش به این کشور است و می‌گوید: هدف واشنگتن تضعیت دولت و حاکمیت در ونزوئلا است. کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه و ایران مخالف هرگونه دخالت در ونزوئلا هستند.
خوان گوایدو، رییس جمهوری خودخوانده ونزوئلا تا کنون بارها در سخنانش به نظامیان این کشور وعده داده است که در صورت رها کردن نیکلاس مادورو و نافرمانی از او، از بخشش و حمایت‌های قانونی دولت موقت برخوردار خواهند شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547485
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
124
294
124
545149
6787
7969
547485

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398