دولت مادورو برای ذخیره‌ی درآمدهای نفتی به بانک‌های روسیه روی آورد

شرکت نفتی دولتی پترولئوس دی ونزوئلا به مشتریانش اعلام کرد: از این به بعد پرداخت‌های حاصل از فروش نفت را به حساب سپرده‌یی که در گازپروم بانک روسیه افتتاح شده است واریز کنند.

این در حالی است که تا کنون و حتا پس از دور اول تحریم‌های ونزوئلا در سال ۲۰۱۷، حساب‌های بانکی این کشور برای دریافت پول حاصل از فروش نفت در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا دایر بودند و هم‌چنان از این بانک‌ها برای نقل و انتقال پول به چین استفاده می‌شد.
خبر باز شدن حساب جدیدی در گازپروم بانک روسیه پس از دیدن اسناد مربوطه منتشر شد.
این اقدام پترولئوس دی ونزوئلا پس از آن انجام شد که ایالات متحده آمریکا تحریم‌های مالی سختگیرانه‌یی را از ۲۸ ژانویه با هدف محدود کردن دست‌رسی نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا به درآمدهای نفتی به اجرا گذاشت و طرفداران خوان گوآیدو، رییس جمهور خودخوانده‌ی این کشور نیز اعلام کردند که به‌ زودی حسابی را در ایالات متحده آمریکا برای دریافت درآمدهای حاصل از فروش نفت افتتاح خواهند کرد.
در پی تحریم‌های نفتی آمریکا، مشتریان نفت ونزوئلا به دلیل مشکلاتی که در راه پرداخت‌ها به وجود آمده است، محموله‌های نفتی بارگیری شده در این کشور را تحویل نمی‌گیرند و به این ترتیب تولید و پالایش نفت را برای شرکت پترولئوس دی ونزوئلا غیرممکن کرده‌اند.
واشنگتن هم‌چنین ضرب‌الاجلی را برای آن دسته از شرکت‌های آمریکایی فعال در ونزوئلا هم‌چون شورون، هالیبرتون، جنرال الکتریک و شلومبرگر تعیین کرده است تا به فعالیت‌های‌شان در این کشور واقع در آمریکای جنوبی پایان دهند.
اتحادیه‌ی اروپا نیز کشورهای عضو را تشویق کرده است تا دولت موقت خوان گوآیدو را تا زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور به رسمیت بشناسند. بروکسل هم‌چنین اعلام کرد: احتمال دارد تحریم‌های مالی را برای جلوگیری از دست‌رسی مادورو به درآمدهای نفتی به اجرا بگذارد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537338
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
378
257
1461
533619
4609
5811
537338

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398