خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات می‌دهند!

براساس ساز و کاری که در دست اجراست، وزارت امور اقتصادی و دارایی به ماجرای تحویل خودروهای معوق خودروسازان ورود کرده است و از کسانی که با هدف فروش و کسب درآمد، در فروش اینترنتی خودروسازان شرکت کرده‌اند، مالیات می‌گیرد.

با توافق به عمل آمده میان وزارت صنعت و خودروسازان قرار شده خریدارانی که زمان تحویل خودروهای آن‌ها اول شهریور ماه تا 30 دی ماه است خودروهای خود را با قیمت قبل دریافت کنند. یک مقام مسوول در سازمان امور مالیاتی در همین ارتباط گفت: اجرای ماده4  آیین نامه‌ی اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تحویل خودروهای ثبت نامی به مردم با قیمت‌های گذشته باعث می‌شود خریداران به دلیل تفاوت قیمت خودروهای ثبت نامی و بازار آزاد، سود قابل توجهی را کسب کنند.
وی افزود: در این میان کسانی هستند که بیش از یک خودرو ثبت نام کرده‌اند و به نوعی مصرف کننده نهایی خودرو نیستند و با هدف کسب سود و درآمد در طرح های فروش اینترنتی شرکت کرده‌اند.
این مقام مسوول در سازمان امور مالیاتی با بیان اشاره به توافق‌های اولیه میان وزارت خانه امور اقتصادی و دارائی و صنعت، معدن و تجارت، گفت: مطابق این توافق فهرست، مشخصات و کدملی خریدارانی که در طرح‌های پیش فروش شهریور تا دی ماه خودروسازان شرکت کرده‌اند، از سوی وزارت صمت در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارائی قرار می‌گیرد تا براساس آن، خریدارانی که بیش از یک دستگاه خودرو خریداری کرده‌اند مشمول پرداخت مالیات از محل کسب درآمد از این محل خواهند شد.
وی تصریح کرد: نابسامانی ماه‌های اخیر بازار خودرو، باعث شده است تا عده‌یی سودجو روی این موج سوار شده و برای کسب سود و درآمدهای کاذب به خرید و فروش خودرو روی آورند. این اقدام در نگاه نخست یک ناهنجاری اقتصادی به شمار می‌آید که باید برای آن چاره‌یی اندیشیده شود اما تا آن زمان، سازمان امور مالیاتی به این حوزه ورود کرده و از فعالان آن مالیات دریافت خواهد کرد. البته دیگر اطلاعات مالی این افراد نیز بررسی می‌شود تا در صورت انجام اقدامات مشابه، ملزم به پرداخت مالیات شوند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537275
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
315
257
1398
533619
4546
5811
537275

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398