مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان:

نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران ۱۹ آبان در کرمان آغاز به کار می‌کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان از ۱۹ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

محمدرضا علی‌زاده در نشست خبری برگزاری هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان کرمان اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب محلی برای عرضه و فروش کتاب نیست بلکه یک روی‌داد بزرگ فرهنگی محسوب می‌شود.
وی افزود: آن‌چه که بیش از فروش کتاب و حضور ناشران حایز اهمیت است برنامه ریزی برای فعالیت‌ها و برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب از جمله نقد و بررسی کتاب و نشست‌های مرتبط با حوزه‌ی کتاب‌خوانی، تالارهای گفت‌وگو و برنامه‌های متنوع در حوزه‌ی کودکان است.
علی‌زاده بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب امسال، برگزاری نمایشگاه مطبوعات استان توسط خانه‌ی مطبوعات استان کرمان است که در تاریخ ۲۳ آبان ماه اختتامیه‌ی جشنواره‌ی مطبوعات استان کرمان برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان از ۱۹ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود. خوش‌بختانه امسال با توجه به برنامه ریزی مناسبی که صورت گرفته توانستیم نمایشگاه کتاب استان را در مقطع زمانی مناسبی برگزار کنیم.
وی بیان داشت: شعار نمایشگاه کتاب امسال کرمان به تبع شعار هفته‌ی کتاب حال خوش خواندن نام گذاری شده است.
حضور ۶۴۴ ناشر در هفدمین نمایشگاه بزرگ ناشران در کرمان
علی‌زاده تصریح کرد: نمایشگاه کتاب امسال استان کرمان سیصد و شصت و نهمین نمایشگاه کتاب استانی است که در کرمان برگزار می‌شود.
وی افزود: هفدمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان با حضور ۶۴۴ ناشر، حدود ۵۰۰۰۰ عنوان کتاب، در قالب ۳۳۰ غرفه برگزار می‌شود. تعدادی از ناشران به صورت مستقل و تعدادی به صورت نمایندگی و تعدادی هم به صورت متمرکز در نمایشگاه حضور می‌یابند.
علی‌زاده تأکید کرد: افتتاح نمایشگاه کتاب استان کرمان در تاریخ ۱۹ آبان ماه سال جاری در ساعت ۱۰ صبح در محل دایمی نمایشگاه‌های جنوب شرق با حضور مقامات استانی و کشوری برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان تصریح کرد: زمانی که نمایشگاه کتاب در ماه‌های مهرو آبان برگزاری می‌شود مورد نقد و اعتراض کتاب فروشی ها قرار می گرفت.
وی عنوان کرد: ما امسال برای جلوگیری از این انتقاد دو کار انجام داده‌ایم یکی این‌که ابتدا از خود کتاب فروشی‌های استان خواسته‌ایم نمایندگی‌های ناشران کشوری را به عهده بگیرند و بحث عرضه را خودشان داشته باشند. این اتفاق امسال رخ داده است و بعضی از کتاب فروشی‌ها این کار را انجام داده‌اند.
ارایه‌ی تخفیف ۳۰ درسدی در نمایشگاه کتاب کرمان
علی‌زاده ابراز داشت: بن‌هایی که در محل نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود امکان استفاده آن‌ها در کتاب فروشی‌های منتخب سطح استان وجود دارد.
وی گفت: امسال در نمایشگاه کتاب ۶۵۰ میلیون تومان بن با ۲۰ درسد تخفیف به مردم واگذار می‌شود و ۱۰ درسد هم ناشران تخفیف می‌دهند و در مجموع با ۳۰ درسد تخفیف امکان خرید بهتر برای مردم وجود خواهد داشت.
علی‌زاه افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته و با ابلاغی که از سوی استانداری به  فرمانداران و بخشدارن شهرهای مختلف استان، کاروان‌هایی در قالب‌های فرهنگی با موضوع ترویج کتاب خوانی شاهد حضو نخبگان فرهنگی، دانش آموزان و دانش‌جویان سراسر شهرهای استان در نمایشگاه کتاب باشیم و امیدواریم تمام ظرفیت استان از این روی‌داد استفاده کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان تأکید کرد: نمایشگاه ناشران ایران در کرمان در سطح خودش یک نمایشگاه ملی محسوب می‌شود و این یک فرصتی خوبی برای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی و دانش‌جویان و دانش آموزان استان است.
وی تصریح کرد: با عقد یک تفاهم نامه با شهردار کرمان قرار شد وسیله‌ی ایاب و ذهاب از میدان آزادی به سمت نمایشگاه کتاب در محل نمایشگاه دایمی جنوب شرق فراهم باشد و امسال نسبت به سال گذشته از نظم و انضباط بیش‌تری برخورد باشد.
علی‌زاده گفت: ۲۴ آبان ماه تا اول آذر ماه هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی است و به تبع آن هفته‌ی کتاب استان کرمان برگزار می‌شود.
وی ابراز داشت: در طرح عیدانه‌ی کتاب که عید امسال با مشارکت ۲۸ کتاب فروشی در سطح استان برگزار شد نزدیک به ۳۰۰ میلیون کتاب به فروش رسید و دولت ۶۰ میلیون یارانه در این زمینه پرداخت کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530056
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
142
132
142
528198
3138
8784
530056

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: یکشنبه، 26 خرداد 1398