مدیر خانه‌ی مطبوعات استان کرمان:

نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها در کرمان برپا می‌شود

مدیر خانه‌ی مطبوعات استان کرمان از برپایی چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان هم‌زمان با نمایشگاه کتاب طی آبان ماه در کرمان خبر داد.

روح الله خدیشی گفت: بنا بر مصوبه‌ی هیأت مدیره‌ی خانه‌ی مطبوعات و هم‌کاری معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های کرمان هم‌زمان با نمایشگاه کتاب استان از ۱۹ تا ۲۵ آبان‌ماه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان کرمان هم‌زمان با نمایشگاه کتاب با هدف ایجاد فرصت معرفی رسانه‌های استان با مخاطبان و آشنایی اهالی فرهنگ با آخرین تولیدات رسانه‌یی برپا می‌شود.
خدیشی ادامه داد: استفاده از فرصت بازدید قابل توجه هم‌استانی‌ها از نمایشگاه سالانه‌ی کتاب استان اصلی‌ترین هدف ما برای برپایی نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها است. هم‌چنین با توجه به وضعیت وخیم اقتصادی رسانه‌ها تلاش شده است این نمایشگاه با کم‌ترین هزینه برای رسانه‌ها برپا شود.
وی اضافه کرد: در برپایی چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان اضافه بر هم‌یاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم‌کاری مدیرعامل و هیأت مدیره‌ی شرکت نمایشگاه‌های جنوب شرق را کنار خود خواهیم داشت.
مدیر خانه‌ی مطبوعات استان کرمان توضیح داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط کمیته‌ی آموزش خانه‌ی مطبوعات، برپایی نشست‌های خبری با عنوان اتاق شیشه‌یی و اختتامیه‌ی پنجمین جشنواره‌ی مطبوعات و رسانه‌های استان و اعلام نفرات برتر از جمله برنامه‌های خانه‌ی مطبوعات در برگزاری نمایشگاه یاد شده خواهد بود.
سرنوشت موزه‌ی مطبوعات معطل اقدام میراث فرهنگی
خدیشی در حاشیه‌ی اعلام این خبر با گلایه از وضعیت موزه‌ی مطبوعات کرمان گفت: از زمان شروع به کار دوره‌ی جدید خانه‌ی مطبوعات پی‌گیر وضعیت موزه‌ی مطبوعات بوده‌ام اما متأسفانه انگار قرار نیست این موزه که حاصل زحمت هم‌کاران ما در ادوار مختلف بوده است به مطبوعات واگذار شود.
وی اضافه کرد: موزه‌ی مطبوعات در تعطیلی به سر می‌برد و اداره کل میراث فرهنگی و گردش‌گری به عنوان متولی موزه‌های استان عزم جدی برای حل این موضوع را ندارد.
مدیر خانه‌ی مطبوعات استان کرمان توضیح داد: هیچ آماری از اسناد این موزه نداریم و فردی که اکنون مسوول موزه هست حتا اجازه‌ی بازدید به کسی نمی‌دهد. با مدیر کل سابق و فعلی میراث فرهنگی هم جلساتی در این ارتباط داشتم اما تا امروز سهم ما از موزه‌ی مطبوعات وعده بوده است و نه بیش‌تر.
خدیشی در پایان با اشاره به این‌که آثار حاضر در موزه بخشی از هویت تاریخی رسانه‌های استان کرمان و کشور هستند، گفت: بار دیگر آمادگی خود را برای اداره‌ی این موزه توسط خانه‌ی مطبوعات اعلام می‌کنیم و امیدواریم تا مدیریت جوان و با انرژی میراث فرهنگی تکلیف موزه‌ی مطبوعات را روشن و احیای آن را در دستور کار خود قرار بدهد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523671
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
339
241
737
521224
5537
14246
523671

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398