مهدی غضنفری: مسوولین کشور از دانش حکم‌رانی برخوردار نیستند

رییس مدرسه‌ی حکم‌رانی شهید بهشتی گفت: امروز کسانی که در بخش‌های مختلف کشور مسوولیت‌هایی دارند، از دانش حکم‌رانی لازم برخوردار نیستند.

مهدی غضنفری عضو کابینه‌ی دولت دهم و رییس مدرسه‌ی حکم‌رانی شهید بهشتی، در مراسم افتتاح این مدرسه که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، اظهار داشت: اکنون که40 سال از عمر انقلاب می‌گذرد، شاید انتظار نداشتیم با مشکلاتی که امروز جامعه با آن روبه‌رو است، مواجه شویم؛ این‌ها مشکلاتی است که اگر پاسخی برای آن‌ها نداشته باشیم، قطعاً در اداره‌ی‌ جامعه به مشکل می‌خوریم.
وی افزود: امروز کسانی که در بخش‌های مختلف کشور مسوولیت‌هایی داشته و دارند، کسانی‌ هستند که دانش حکم‌رانی را در هیچ دانشگاهی فرا نگرفته‌اند و از دانش حکم‌رانی لازم برخوردار نیستند؛ به عنوان مثال، در همین بحران ارزی که این روزها با آن مواجه شدیم، اگر تجربه‌ی بحران ارزی سال‌های گذشته را مورد توجه قرار می‌دادیم شاید نتایج بهتری در مواجه با این بحران به دست می‌آوردیم.
غضنفری ادامه داد: مدرسه‌ی حکم‌رانی می‌خواهد این دانش را ارایه دهد که یک حکم‌ران اسلامی چگونه باید در مواجهه با مسایل و مشکلات در موضوعات مختلف تصمیم بگیرد و عمل کند و این‌که ظرفیت‌های کشور چیست؟
رییس مدرسه‌ی حکم‌رانی شهید بهشتی با تأکید بر این‌که تأسیس این مدرسه به تأیید فرمانده معظم کل قوا رسیده است، تصریح کرد: جایگاه مدرسه‌ی حکم‌رانی، فقط به دانشگاه عالی دفاع ملی محدود نمی‌شود چون نگاهش ملی است؛ کسی که می‌خواهد حکم‌رانی داشته باشد، به اطلاعات و دانش روز نیاز دارد و برای این کار هم باید هر روز، نو شوندگی را برای خود لحاظ کند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523364
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
32
241
430
521224
5230
14246
523364

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398