افت 90 درسدی فروش سینماها

ناآرامی‌های به‌ وجود آمده به دلیل افزایش قیمت بنزین تأثیر مستقیمی بر روی برنامه‌های فرهنگی و هم‌چنین فروش سینماها داشته است و باعث شده است بسیاری از برنامه‌های این حوزه تعطیل شود.

از روز جمعه 24 آبان و به دنبال اتفاقاتی که در شهرهای مختلف رخ داد، بسیاری از برنامه‌های فرهنگی تحت تأثیر این اتفاق برگزار نشد و ملغا شده است.
اکران خصوصی فیلم مطرب در پردیس کوروش، اکران ویژه شیر سنگی در موزه سینما، اکران خصوصی فیلم سمفونی نهم در پردیس ملت و جشن انجمن منتقدان سینمایی از جمله این برنامه‌هاست که قرار بود در 3 روز برگزار شود اما به دلایل مختلف لغو شده است. هم‌چنین فروش سینماها از 24 آبان با افت محسوسی مواجه شده است و بسیاری از سالن‌های سینما فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.
محمد قاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران گفت: تا روز جمعه 24 آبان با توجه به اکران فیلم‌های جدید، فروش فیلم‌ها نسبتاً خوب شده بود و اگر همان روند ادامه پیدا می‌کرد احتمال داشت رونق دوباره به سالن‌های سینما بازگردد.
وی ادامه داد: متأسفانه بعد از اتفاقاتی که از روز جمعه رخ داد، بسیاری از سالن‌های سینما به خصوص آن‌ها که کنار اتوبان‌های اصلی قرار دارند، برای حفظ امنیت خود و هم‌چنین نبود مخاطب، فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و تعطیل هستند.
مدیر سینما ماندانا با اشاره به تعطیلی این سینما به دلیل مسایل به وجود آمده، گفت: بسیاری از مخاطبان به دلیل قطع بودن اینترنت توانایی خرید بلیت را ندارند و از سوی دیگر کسانی که پیش از این بلیت خریده بودند بلیت‌های خود را پس دادند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
589321
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
115
136
989
587359
4594
7443
589321

آی‌پی شما: 35.175.201.14
امروز: شنبه، 05 بهمن 1398