بازی پرحاشیه ختم به خیر شد

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در حالی برابر هنگ کنگ به برتری رسید که قبل از این بازی حاشیههای زیادی ایجاد شد.

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۶:۳۰ سه شنبه در نخستین بازی مرحله گروهی راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به مصاف هنگ کنگ رفت و توانست ۲ بر ۰ حریف خود را شکست دهد. سردار آزمون در دقیقه ۲۳ و کریم انصاریفرد در دقیقه ۵۴ برای ایران گل زدند.
تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با این نفرات به میدان رفت: علی رضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی از دقیقه ۷۱، علی کریمی، کریم انصاری فرد، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی از دقیقه ۶۰ وحید امیری، علی رضا جهانبخش از دقیقه ،۸۷ اشکان دژاگه، سید مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان.
این دیدار در شرایطی برگزار شد که از چند روز قبل حاشیه‌هایی برای میزبانی هنگ کنگ ایجاد شده بود و حتا احتمال جابه‌جایی میزبان را مطرح کرده بود. با این حال در نهایت این بازی به میزبانی هنگ کنگ و بدون حاشیه خاصی برگزار شد.
ملی پوشان سفیدپوش ایران از همان دقیقه ابتدای بازی برای رسیدن به گل حملاتی را روی دروازه میزبان پی ریزی کردند اما دفاع چند لایه قرمزپوشان این اجازه را به شاگردان ویلموتس نداد تا در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی به گل برسند. در این دقایق بازی به طور کامل در اختیار ایران بود.
دقیقه ۱۱: نخستین موقعیت جدی برای تیم ملی فوتبال ایران رقم خورد. در این صحنه علی رضا جهان‌بخش توپی را روی دروازه ارسال کرد که سردار آزمون با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد که توپ توسط گلر حریف برگشت خورد و در ادامه ارسال او برای مهدی ترابی و انصاری‌فرد توسط مدافعان حریف دفع شد.
دقیقه ۲۳: تیم ملی ایران که از ابتدا برتر بود و توپ و میدان را در اختیار داشت در این دقیقه روی سانتر رامین رضاییان صاحب موقعیت شد که طی آن کریم انصاری‌فرد توپ را مقابل پای سردار آزمون قرار داد و ضربه چکشی این بازیکن دروازه هنگ کنگ را باز کرد.
دقیقه ۳۶: یک موقعیت عالی دیگر برای ایران به دست آمد که ضربه قیچی کریم انصاری‌فرد پس از برخورد با تیر افقی دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۴۳: هنگ کنگی‌ها که در چند ضد حمله صاحب موقعیت خوب درون محوطه جریمه ایران شده بودند، در این دقیقه موقعیت عالی کسب کردند که علی رضا بیرانوند با خروج به موقع اجازه نداد دروازه‌اش تهدید شود. بیرانوند دو بار روی پای بازی‌کن حریف آمد که دفع توپ منجر مصدومیت وی شد.
دقیقه ۴۵: تیم ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه شد که این ضربه را علی رضا جهان‌بخش زد اما توپ او با فاصله اندکی به بیرون رفت.
نیمه دوم؛
شروع نیمه دوم هم مثل نیمه اول با برتری ایران بود و شاگردان ویلموتس تلاش کردند از خط دفاعی پرتعداد میزبان عبور کنند اما قرمزپوشان اجازه این کار را ندادند تا توپ بیش‌تر از یک سوم دفاعی تیم هنگ کنگ در جریان باشد.
دقیقه ۵۴: حرکت عالی و تماشایی علی رضا جهان‌بخش به داخل محوطه‌ی جریمه حریف و ارسال پاس زمینی و عرضی برای کریم انصاری‌فرد این بازی‌کن را در موقعیت گل قرار داد که ضربه آرام و دقیق او دومین گل را برای شاگردان ویلموتس به هم‌راه داشت.
دقیقه ۸۰: بعد از گل دوم ایران ویلموتس دو تعویض در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا بتواند به گل‌های بیش‌تری دست پیدا کند اما گرما و رطوبت هوا روی عمل‌کرد ملی پوشان تأثیر منفی گذاشته بود و طراوت و شادابی در حملات را از تیم ملی گرفت.
در دقایق باقی مانده تیم ملی ایران با افت محسوسی مواجه شد و تعویض‌های صورت گرفته هم نتوانست بر قدرت تهاجمی شاگردان ویلموتس اضافه کند.
با این حال در دقایق وقت اضافه سردار آزمون شوتی را روانه دروازه حریف کرد که گلر هنگ کنگ این ضربه را مهار کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
563819
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
77
278
77
562129
4158
8888
563819

آی‌پی شما: 34.204.173.45
امروز: یکشنبه، 28 مهر 1398