دست‌یار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

توزیع حواله‌های کاغذ با قیمت مصوب در روزهای آینده

دست‌یار ارشد وزیر ارشاد با اشاره به برخورد قانونی با تخلف برخی شرکت‌های واردکننده کاغذ با ارز دولتی وعدم توزیع آن در بازار گفت: ظرف روزهای آینده حواله‌های کاغذ با قیمت مصوب قبلی توزیع می‌شود.

حسین انتظامی با بیان این مطلب گفت: در سال گذشته ۲۶۰۰۰۰ تن کاغذ، ویژه مطبوعات و کتاب با ارز دولتی وارد شده است که فقط ۱۰ درسد آن با موافقت معاونت‌های تخصصی وزارت فرهنگ به دست مصرف کنندگان مطبوعاتی و انتشاراتی رسیده است.
وی در همین زمینه توضیح داد: در این بین ۱۳۰ شرکت بازرگانی، تخلف داشته‌اند که تخلف ۴۵ شرکت بیش از ۱۰۰۰ تن است؛ یعنی کاغذ وارد شده با ارز دولتی را به صورت آزاد در بازار فروخته‌اند.
دست‌یار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال با تأکید بر این‌که ثبت سفارش تقریباً همه این کاغذها مربوط به ۵ ماهه اول سال ۹۷ یعنی پیش از تشکیل کارگروه ساماندهی کاغذ است، تصریح کرد: خوش‌بختانه اعضای کارگروه که نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های متولی هستند با هم‌فکری و هم‌آهنگی، تدابیر انضباطی لازم را در خصوص این شرکت‌ها شروع کرده‌اند.
وی افزود: اسامی این شرکت‌ها که منتشر شد و بررسی سایر درخواست‌های‌شان متوقف شده است، به سازمان تعزیرات داده شده است تا برخورد قانونی بکند. به علاوه به خودشان هم اعلام شده است اگر کاغذهای وارداتی را تعیین تکلیف نکنند سایر اقدامات تنبیهی از جمله متوقف کردن درخواست‌های در جریان و هم‌چنین تقاضای ابطال کارت بازرگانی در دستور کار قرار می‌گیرد.
انتظامی تأکید کرد: مقایسه ارقام واردات و مصرف یک ساله اخیر نشان می‌دهد که بخشی از آن واردات، موجود است، به عبارت بهتر در جاهایی پنهان شده است تا دلالان بتوانند با کم‌بودنمایی، قیمت را به سطوحی غیرمنطقی ببرند.
دست‌یار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ظرف روزهای آینده حواله‌های کاغذ با قیمت مصوب قبلی توزیع می‌شود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557053
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
191
342
1970
552675
6292
10063
557053

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398