مرا گرتا تونبرگ نخوانید

لیسیپریا کانگوجام دختر ۸ ساله و فعال محیط زیست که به گرتای هند شهرت دارد از رسانه‌ها خواست دیگر او را به این عنوان نخوانند.

او در رشته توییتی که روز دوشنبه منتشر کرد گفت: هرچند وی و گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست ۱۷ ساله سوئدی، هدف مشترکی را تعقیب می‌کنند با این حال هر کدام هویت و داستانی مربوط به خود دارند.
او با انتشار ویدئویی که وی را با پلاکاردی در دست، در تقاضای تصویب قانون تغییرات اقلیمی، در جلوی پارلمان هند نشان می‌داد نوشت: من فعالیت خودم را از ژوئیه ۲۰۱۸ آغاز کردم، حتا قبل از زمانی که گرتا شروع کند.
او هم‌چنین می‌گوید: اقداماتش را در ژوئیه ۲۰۱۸ در کنفرانس سازمان ملل در مغولستان ادامه داد و مدرسه را تنها وقتی ۷ سال داشت در فوریه ۲۰۱۹ ترک کردهتا بتواند به اعتراضات هفتگی در برابر پارلمان هند ادامه دهد. لیسیپریا کانگوجام گفت: او زمان زیادی از زندگی را در این سن رشد فدا نکرده است تا گرتای هند خوانده شود.
گرتا تونبرگ فعال سوئدی در ماه اوت ۲۰۱۸ مدرسه را ترک کرد تا به گفته خود بتواند اعتراضات خود علیه تغییرات اقلیمی را دنبال کند.
لیسیپریا کانگوجام به هم‌راه گرتا تونبرگ در همایش تغییرات اقلیمی امسال در مادرید حضور داشت و در سال ۲۰۱۹ برنده جایزه جهانی صلح کودکان شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
596230
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
41
335
792
593804
4921
6582
596230

آی‌پی شما: 3.233.221.149
امروز: چهارشنب، 07 اسفند 1398