افزایش ۳۱ سانتی‌متری سطح تراز دریاچه ارومیه

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از افزایش ۳۱ درسدی سطح تراز دریاچه ارومیه خبر داد.

فرهاد سرخوش با بیان این‌که در حال حاضر سطح تراز دریاچه ارومیه به دلیل بارش‌های اخیر و نیز اجرای برخی طرح‌های ستاد احیا افزایش قابل توجهی یافته است افزود: سطح تراز دریاچه ارومیه در ۶ فروردین ماه امسال به ۱۲۷۱.۰۱ سانتی‌متر رسید که این میزان در مدت زمان مشابه پارسال ۱۲۷۰.۷۰ سانتی‌متر بود که ۳۱ سانتی‌متر افزایش نشان می‌دهد.
وی با بیان این‌که هم اکنون وسعت دریاچه ارومیه به ۲۵۸۳ کیلومتر مربع رسیده است اضافه کرد: این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال که ۲۲۳۰ کیلومتر مربع بود ۳۵۴ کیلومترمربع افزایش نشان می‌دهد.
سرخوش حجم آب موجود دریاچه ارومیه را ۲۶۴۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته با ۷۴۰ میلیون مترمکعب افزایش نشان می‌دهد.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان این‌که سطح تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه را ۱۲۷۴.۱۰ سانتی‌متر ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این میزان در مقایسه با مهر ماه سال ۹۷ سال آبی جاری ۷۴ سانتی‌متر افزایش نشان می‌دهد.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به این‌که اجرای طرح‌های ستاد احیا تداوم دارد گفت: با توجه به بارش‌های مناسب بهاره نیز پیش بینی می‌شود امسال شاهد وضعیت بسیار مطلوب دریاچه خواهیم بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537045
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
85
257
1168
533619
4316
5811
537045

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398