عای مطهری: بازی‌کنان خاطی تیم ملی تنبیه شوند

باخت سنگین تیم ملی فوتبال ایران در مرحله‌ی نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مقابل ژاپن با واکنش‌های گسترده‌یی در داخل و خارج از کشور هم‌راه بود که بخش عمده‌یی از آن‌ها به مسایل حاشیه‌یی اختصاص داشت.

برخورد برخی از ملی پوشان با بازی‌کنان حریف در طور مسابقه و نیز اعتراض‌های آن‌ها به داور از جمله مهم‌ترین موضوعاتی بود که انتقاد شدید کارشناسان، تحلیل‌گران، کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی مسوولان را برانگیخت.
علی مطهری، نماینده مجلس ایران از جمله تازه‌ترین منتقدان به عمل‌کرد شاگردان کی روش مقابل ژاپن است، به نحوی که وی در یک پست اینستاگرامی با انتشار مطلبی تیم ملی ایران را از هر دو بعد فوتبالی و اخلاقی بازنده این مسابقه معرفی کرده است.
مهم‌ترین بخش از انتقاد‌های این نماینده مجلس به خشونت‌های بی مورد، درگیری‌های ناشی از فشار روحی و برخی حرکات غیر اخلاقی ملی پوشان در قبال بازی‌کنان حریف اختصاص دارد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در این مطلب تأکید می‌کند: باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما، هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبوده و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی. تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است. هم‌چنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله‌ور می‌شود، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته است و ملت خود را هم در افکار عمومی جهان بازنده کرده است.
رفتار خشونت آمیز ضربه‌یی مهلک به ملت ایران
علی مطهری در مطلب خود به طور مشخص به صحنه‌یی از درگیری‌های این مسابقه اشاره کرده است که با سیلی سردار آزمون به شیبازاکی آغاز شد و با حرکت عجیب احسان حاج صفی در گردن گیری بازی‌کن حریف به یک جدال جمعی میان بازی‌کنان دو تیم منجر شد.
نماینده پارلمان ایران ضمن نکوهش شدید این‌گونه رفتارها که از دیدگاه وی ضربه‌یی مهلک به مردم ایران محسوب می‌شود خواستار تنیبه افراد خاطی شده است. رفتاری که آزمون، حاج‌صفی و رضاییان از خود نشان دادند و در مقابل چشم مردم جهان قرار گرفت ضربه‌یی مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. این‌ها بازی در تیم ملی را با بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آن‌ها رفتار و اخلاق و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند.
نایب رییس مجلس ایران در ادامه هم‌چنین ضمن انتقاد به نحوه‌ی برخورد بازی‌کنان با قضاوت داور و اعتراض‌های بیش از حد در این مورد که به گفته وی در بازی‌های داخلی ما یک رسم و عادت شده است ضعف روحی و روانی و اخلاقی را به عنوان مهم‌ترین دلیل ناکامی ایران در کسب قهرمانی این رقابت‌ها عنوان کرد.
تیم ملی ایران که در رقابت‌های این دوره از بخت زیادی برای قهرمانی برخودار بود با شکست سنگین ۳ به ۰ مقابل ژاپن از راه‌یابی به فینال بازماند.
کارلوس کی‌روش که به اعتقاد برخی تحلیل‌گران به واسطه‌ی عدم استفاده از تمام ظرفیت‌های فنی تیم نقش برجسته‌یی در این ناکامی دارد پس از دیدار نیمه نهایی اعلام کرد به هم‌کاری هشت ساله خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان می‌دهد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537286
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
326
257
1409
533619
4557
5811
537286

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398