شاگردان کی روش با تساوی مقابل عراق صدرنشین شدند

نبرد سخت و نزدیک ملی پوشان ایران و عراق در آخرین مسابقه‌ی مرحله‌ی گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برنده نداشت.

دو تیم در یک بازی پربرخورد در حالی امتیازها را تقسیم کردند که ملی پوشان ایران به لطف تفاضل گل صدر جدول گروه D را از آن خود کردند.
تیم ملی ایران که در دو مسابقه‌ی قبلی مقابل حریفانی نه چندان قوی به برد‌های پر گل دست یافته بود برای پیروزی در این مسابقه انگیزه‌یی مضاعف داشت. شاگردان کی روش آخرین باخت خود را در این رقابت‌ها چهار سال پیش مقابل تیم ملی عراق تجربه کرده بودند و برای انتقام این شکست عزم خود را جزم کرده بودند.
یوزهای ایرانی اما به رغم دو مسابقه‌ی نخست مرحله‌ی گروهی موقعیت‌های زیادی بر روی دروازه حریف خلق نکردند و از معدود فرصت گل‌زنی خود نیز به خوبی بهره نبردند.
این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید تا هر دو تیم راهی مرحله‌ی یک هشتم نهایی شوند. تیم ملی ایران به عنوان صدرنشین گروه خود در این مرحله باید با یکی از تیم‌های سوم گروه‌های B  یا E یا F روبه‌رو شود.
نکته‌ی جالب در این دیدار ترکیب متفاوت تیم ایران نسبت به دو بازی نخست بود که بی شک با هدف سردرگم کردن سرمربی تیم مقابل و نیز گم‌راه کردن آنالیزورهای دیگر حریفان در مرحله‌ی بعدی صورت گرفته بود.
مسأله‌یی دیگر که خاطره‌ی دیدار دو تیم در دور قبل را باز هم در اذهان یادآوری کرد قضاوت نه چندان جالب و بحث بر انگیز روشن ایرماتوف، داور ازبکستانی بود که گاهی حتا اعتراض هر دو مربی را به هم‌راه داشت.
دو صحنه‌ی مشکوک به پنالتی که ایرماتوف به راحتی از آن گذشت و تصمیم‌هایی که درگیری میان بازی‌کنان دو طرف را دامن زد از جمله نمونه‌های این قضاوت جنجالی بود.
علی رضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی ایران در این مسابقه که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان نخستین کارزار جدی ملی پوشان در آوردگاه امارات بود بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت و در نهایت موفق شد همانند دو بازی قبل دروازه خود را بسته نگاه دارد.
اوج هنرنمایی دروازه بان ایران در دقیقه‌ی ۷۷ شکل گرفت، لحظه‌یی که او با واکنشی تماشایی ضربه‌ی سر علاء عباس را از کنج دروازه بیرون کشید.
حضور پر رنگ تماشاگران و پر شدن استادیوم آل مکتوم شهر دبی از جمله دیگر نکات قابل توجه در این مسابقه بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547482
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
121
294
121
545149
6784
7969
547482

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398