حمله دوباره کی‌روش به برانکو، ترکش‌های نخستین برد تیم ملی

نخستین پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بدون حاشیه نبود.

هرچند ملی‌پوشان ایران در دیداری راحت موفق شدند، تیم فوتبال یمن را شکست دهند اما کنفرانس خبری بعد از بازی و صحبت‌های کارلوس کی‌روش، آبستن دور تازه‌یی از بحران میان او و مخالفانش بود.
کی‌روش بعد از تمجید از شاگردانش به خاطر عمل‌کرد تحسین برانگیزشان در نخستین گام، بار دیگر به برانکو ایوانکوویچ حمله کرد.
در مورد این آقا باید بگویم همه او را می‌شناسیم. او فردی است که همیشه می‌گفت: فوتبال ایران سیرک است. دقیقاً در لحظاتی که ۶۵ میلیون ایرانی برای تیمشان دعا می‌کنند فردی هوش‌مند و خارق‌العاده مربی عراق را تحسین می‌کند. کسی که با تمام حمایت‌هایی که دریافت کرد باز هم نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود. حمایتی که باعث شد تیم‌های دیگر ضرر کنند اما او شهره است که از بازی‌کنان اوکراینی حمایت کند. بهتر است در این شرایط این مرد باهوش را تنها بگذاریم.
کنایه‌ی کارلوس کی‌روش به حمایت برانکو از سرمربی عراق به مصاحبه سرمربی پرسپولیس با رسانه‌ها مربوط می‌شد. جایی که ایوانکوویچ گفته بود: با وجود دوستی که با سرمربی عراق دارد، دلیلی نمی‌بیند که این تیم بتواند تیم ملی فوتبال ایران را شکست دهد.
او گفته بود: کاتانیچ سرمربی عراق رفیق من است. او خودش را به عنوان مربی خوب نشان داده است و منطقه‌ی ما را هم به خوبی می‌شناسد. ۴ سال پیش سرمربی امارات بود. عراق به صورت سنتی تیم خوبی دارد. البته من به جز بشار رسن و دو بازیکن دیگری که در ایران هستند، شناخت زیادی از آن‌ها ندارم اما در عین حال دلیلی نمی‌بینم عراق بتواند ایران را شکست بدهد.
کارلوس کی‌روش ساعاتی پس از مسابقه در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام هم بار دیگر به برانکو حمله کرد.
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در این پست نوشت: در لحظه‌یی که ۶۵ تا۷۰ میلیون نفر در حال دعا کردن ما هستند، یک نابغه در حال ستایش عراق و مربی آن است اما کسی نمی تواند ما را ناراحت کند. پسران تبریک. پیروزی بسیار خوبی مقابل یمن بود. حال تمام تمرکز ما برای بازی با ویتنام است.
این حملات کارلوس کی‌روش بار دیگر انتقاداتی را از سوی کارشناسان فوتبال متوجه سرمربی تیم ملی کرد. پیش‌کسوتان فوتبال ایران بار دیگر از مرد پرتغالی خواستند دست از ادامه‌ی دعواهای رسانه‌یی با برانکو بردارد و تمرکز خود را روی موفقیت تیم ملی در این تورنمنت بگذارد.
باشگاه پرسپولیس هم ترجیح داد پاسخی به حملات کارلوس کی‌روش ندهد. ایرج عرب سرپرست این باشگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در خصوص صحبت‌های کارلوس کی‌روش صحبتی ندارد. پندار خمارلو مدیر روابط عمومی این باشگاه هم گفت: به خاطر حفظ آرامش تیم ملی در شرایط کنونی، باشگاه ترجیح می‌دهد سکوت کند و اظهار نظری در این رابطه نداشته باشد اما به نظر می‌رسد تلاش‌های اهالی فوتبال برای پایان دادن به این دوگانه کی‌روش - برانکو نتیجه‌ بخش نباشد. چرا که چند سالی است که این تلاش‌ها ادامه داشته است و همیشه هم بی نتیجه مانده است. حالا حتا منتقدان کارلوس کی‌روش هم امیدوارند او بتواند با وجود تمام حاشیه‌سازی‌ها حسرت ۴۳ ساله ایران را پایان بخشد و برای نخستین بار بعد از سال ۱۹۷۶ ایران را قهرمان جام ملت‌های آسیا کند.
گفتنی است آخرین قهرمانی ایران در مسابقات فوتبال ملی در سطح آسیا به بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان باز می‌گردد که تیم ملی فوتبال ایران با ستارگانی چون علی دایی، علی کریمی و کریم باقری موفق شد مدال طلا را کسب کند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530165
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
30
221
251
528198
3247
8784
530165

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398