امارات با امتیاز میزبانی از شکست گریخت

پنالتی جنجالی دقایق پایانی که داور به نفع تیم میزبان گرفت و امارات را از شکست خانگی مقابل بحرین نجات داد

مکملی بود بر مراسم بی روح و به دور از خلاقیت افتتاحیه تا علاقه‌مندان به فوتبال در قاره‌ی کهن را حداقل در نخستین روز از این تورنمنت مأیوس و دل‌زده کند.
دیدار دو تیم امارات متحده عربی و بحرین در واقع آغازگر هفدهمین دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بود که برای نخستین بار با حضور بیست و چهار تیم برگزار می‌شود.
تیم کشور میزبان سرخوش از مقام سومی که دور پیش کسب کرده بودند و با هدف کسب سه امتیاز پا به مسابقه‌ی افتتاحیه‌ی گذاشتند اما هر چه از زمان مسابقه گذشت ناهم‌آهنگ‌تر و ناکام‌تر در گل‌زنی نشان دادند.
این مسابقه در نیمه‌ی نخست به رغم تلاش دو تیم برای رسیدن به دروازه‌های یک‌دیگر بدون گل به پایان رسید تا شاگردان زاکرونی و سکوب برای ادامه‌ی تقابل در نیمه‌ی دوم با برنامه‌های جدید تاکتیکی وارد میدان شوند.
تیم بحرین در نیمه‌ی دوم نشان داد که برای حملات خود برنامه‌های بهتری تدارک دیده است. این تیم در دقیقه ۷۸ توسط محمد سعد الرمیحی به گل رسید تا برنامه‌های تاکتیکی زاکرونی بش از پیش به چالش کشیده شود.
الرمیحی بدین ترتیب نخستین گل تورنمنت را به نام خود ثبت کرد و تیم اش را در مسابقه‌یی که همه‌ی پیش بینی‌ها به نفع تیم میزبان بود یک بر صر جلو انداخت.
این برتری اما به خواست داور مسابقه تداوم نیافت. پنالتی جنجالی دقیقه ۸۸ حکم به تساوی در این مسابقه داد. احمد خلیل ضربه‌ی پنالتی را به گل تبدیل کرد تا این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی ۱ بر ۱ به پایان برسد و جام ملت‌های آسیا از نخستین مسابقه با حرف و حدیث آغاز شود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530230
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
95
221
316
528198
3312
8784
530230

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398