سلب میزبانی ایران در رقابت‌های قهرمانی بسکتبال آسیا

کنفدراسیون بسکتبال آسیا برخلاف گفته‌های پیشین مقامات ایرانی اعلام کرد که رقابت‌های قهرمانی آسیا در ردهی زیر شانزده سال در لبنان برگزار خواهد شد.

این در حالی است که رییس فدراسیون بسکتبال پیش‌تر از تأیید میزبانی ایران خبر داده بود و تأکید کرده بود که کنفدراسیون بسکتبال آسیا مانعی برای میزبانی ایران نمی‌بیند. البته هیچ‌گاه این کنفدراسیون رسماً ایران را به عنوان میزبان این مسابقات اعلام نکرده بود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا نام شانزده تیم شرکت کننده در رقابت‌های قهرمانی آسیا از جمله ایران را برای بازی در لبنان درج کرده است. این رقابت‌ها در ماه آوریل آینده برگزار می‌شود.
اهمیت این رقابت‌ها از آن جایی است که چهار تیم برتر رقابت‌ها، سهمیه شرکت در مسابقات جهانی را به دست می‌آورند. تیم ملی بسکتبال زیر شانزده ساله‌های ایران شانس زیادی برای صعود به جمع چهار تیم دارد.
با سلب میزبانی دوباره از ایران به نظر می‌رسد که تحریم‌های نامحسوس علیه ورزش ایران که پس از تنش‌های اخیر در پی شهادت قاسم سلیمانی و هدف قراردادن پایگاه‌های آمریکایی و پرتاب موشک به هواپیمای اوکراینی آغاز شد، همچنان ادامه دارد.
پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌های ایرانی را از حق میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا محروم کرده بود که البته در پی مذاکرات دوباره، باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق میزبانی را از آن خود کردند. این مورد البته شامل مسابقه بین باشگاه‌های ایرانی و سعودی نمی‌شود که سال گذشته نیز در کشور ثالث برگزار شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
596244
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
55
335
806
593804
4935
6582
596244

آی‌پی شما: 3.233.221.149
امروز: چهارشنب، 07 اسفند 1398