بازی ایران و عراق فینال است

می‌خواهیم صدرنشین صعود کنیم

سرمربی تیم فوتبال امید ایران از دیدار با عراق به عنوان فینال گروه سوم یاد کرد و گفت: به اندازه‌ی کافی از عراق اطلاعات و شناخت داریم و می‌خواهیم به عنوان صدرنشین به مرحله‌ی نهایی صعود کنیم.

زلاتکو کرانچار بعد از پیروزی ۳ بر ۰ تیم فوتبال امید ایران مقابل یمن در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه آزادی گفت: حتماً متوجه شدید از دقیقه اول تا دقیقه آخر بر بازی مسلط بودیم. این بازی مهمی برای ما بود چون باید به نتیجه‌یی نزدیک به عراق می‌رسیدیم.
وی افزود: اگر در نیمه اول ۲ فرصت خود را گل می‌کردیم، شاید آرام‌تر بازی را به پایان می‌رساندیم. در نیمه دوم با دو تعویض بر کیفیت بازی خودمان اضافه کردیم. توانستیم با ایجاد شانس‌های گل‌زنی و به ثمر رساندن ۳ گل، به برد قاطع برسیم. به بازی‌کنان جوانم تبریک می‌گویم که به دستوراتی که قبل از بازی داده بودیم خوب عمل کردند. به این ترتیب ایران و عراق فینال این گروه را برگزار می‌کنند. تلاش می‌کنیم آماده به این بازی برویم.
سرمربی تیم فوتبال امید ایران تأکید کرد: می‌خواهم ابراز هم‌دردی خودم و تیم امید را با کسانی که در استان‌های شمالی دچار سیل شدند را اعلام کنم.
مردم ما را هم‌درد خودشان بدانند.
کرانچار ادامه داد: از تماشاگران هم تشکر می‌کنم که باوجود بارندگی به ورزشگاه آمدند و دست از تشویق نکشیدند. امیدوارم برای بازی با عراق که بازی به مراتب بازی مهم‌تری برای جوان‌های ایرانی است تماشاگران بیش‌تری به ورزشگاه بیایند.
وی در خصوص تقابل با عراق و برنامه‌های این تیم برای این مسابقه حساس گفت: اطلاعات کافی از اردویی که تیم عراق در قطر داشت به دست آورده‌ایم.
این تیم ۲ مسابقه رسمی هم با ترکیب اصلی خود انجام داده است. لذا به اندازه‌ی کافی اطلاعات داریم تا پیش از بازی آن‌ها را آنالیز کنیم. می‌دانیم عراق بازی‌کنان با کیفیتی دارد مثل تیم ایران. وضعیت ۵۰- ۵۰ است با این تفاوت که میتوانیم از امتیاز میزبانی استفاده کنیم. بازی‌کنان ما هم انگیزه‌ی کافی دارند که با پیروزی به صورت مستقیم به مرحله‌ی بعد صعود کنند نه این‌که به عنوان تیم دوم به مرحله‌ی بعد برویم.
سرمربی تیم فوتبال امید درباره‌ی این‌که آیا این تیم می‌تواند از مرحله‌ی نهایی صعود کند و به المپیک برسد یا خیر؟ اظهار کرد: با مسابقات تدارکاتی که برای ایران تدارک دیده شد یعنی بازی با سوریه و حضور در قطر توانستیم نقاط ضعف و قوت‌مان را شناسایی کنیم و با آمادگی خوبی به این مسابقات آمدیم.
فدراسیون تمام تلاش خود را در کنار تمام مشکلات مالی انجام می‌دهد و موفق شد این بازی‌ها را برای ما تهیه کند. برای همین است که تا این‌جا با ۶ امتیاز آمدیم.
کرانچار تأکید کرد: تا بازی‌های مرحله‌ی نهایی وقت کافی داریم. هیچ بهانه تراشی قبول نیست و برنامه ریزی مکفی از سازمان لیگ می‌خواهیم. ضمن این‌که یک اردوی نسبتاً بلند مدت قبل از آغاز مرحله‌ی نهایی داشته باشیم. قرار است در پایان تعطیلات سال نو نشستی داشته باشیم و این قول را از سازمان لیگ داریم که برنامه ریزی خوبی انجام بگیرد. در گفت‌وگویی که با مسوولان ارشد وزارت ورزش و کمیته‌ی المپیک داشتیم آن‌ها هم این آمادگی را دارند که تیم را تنها نگذارند. بنابراین زمان کافی تا تایلند داریم و باید هم‌آهنگی صورت بگیرد.
وی یادآور شد: مشکلی که ما دچارش بودیم باشگاه‌هایی بودند که هر کدام به هر دلیل به ما بازی‌کن ندادند. نمی‌خواهم اسمی از این باشگاه‌ها بیاورم. باشگاه روستوف با ما هم‌کاری کرد و رضا شکاری را به ما داد ولی باشگاه شارلوا در این لحظه‌ی خطیر یونس دلفی را در اختیار ما قرار نداد.
سرمربی تیم فوتبال امید درباره‌ی ترکیب این تیم و حضور رضا شکاری در نیمه دوم و تغییر در ترکیب گفت: رضا چلنگر شاهد است که امروز را با حسین ساکی و رضا شکاری صحبت کردیم خودشان را برای نیمه دوم آماده کنند. ساکی به خاطر مصدومیت ۲۰ روز کم‌بود تمرین داشت. قرار دادن او از ابتدا در ترکیب اشتباه مهلک بود. رضا شکاری ارزش‌های والایی دارد و به خوبی نشان می‌دهد کم‌بود مسابقه دارد. از این رو نیاز بود به هر ۲ بازی‌کن مقابل عراق نیاز داشتیم. در نیمه دوم طبق برنامه جلو رفتیم. شکاری علاوه بر قدرت خلاقیت و هم‌کاری خودش هم گل زد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
536995
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
35
257
1118
533619
4266
5811
536995

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398