پیروزی تیم فوتبال امید ایران بر ترکمنستان

تیم فوتبال امید ایران در نخستین دیدار مرحله‌ی سوم انتخابی المپیک برابر تیم ترکمنستان به برتری رسید تا گام اول در راه صعود از این مرحله را بردارد اما جدال اصلی باقی مانده است.

تیم فوتبال امید ایران در مرحله‌ی سوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ از ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه روز جمعه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ترکمنستان رفت که این دیدار با برتری ۳ بر ۱ شاگردان کرانچار به پایان رسید. حدود ۱۰۰۰ تماشاگر این دیدار را از نزدیک تماشا کرد.
معراج اسماعیلی، علی رضا آرتا، امید نورافکن، محمد آقاجانپور، سینا زامهران، محمد مسلمی‌پور، مهدی مهدی‌خانی، وحید نامداری از دقیقه‌ی ۷۸ ابوالفضل رزاقپور، مهدی قائدی، امیر روستایی از دقیقه‌ی ۶۳ رضا جبیره و محمدرضا آزادی مردان ایران در این بازی بازی بودند.
ملی پوشان امید ایران که از نتیجه دیدار عراق و یمن دو حریف دیگر خود مطلع بودند و می‌دانستند عراق با ۵ گل یمن را شکست داده است، از همان دقیقه اول برای رسیدن به گل بی تابی کردند و حملات زیادی را روی دروازه ترکمنستان ریزی کردند اما نتوانستند زود به گل برسند.
در حالی که ملی پوشان ایران در زدن ضربه آخر ناکام بودند در دقیقه ۳۵ این مدافع حریف بود که توپ ارسالی بازی‌کنان ایران را به اشتباه وارد دروازه خودشان کرد تا شاگردان کرانچار یک بر ۰ پیش بیفتند و این نتیجه را تا پایان نیمه اول حفظ کردند.
نیمه دوم با آرامش بیش‌تری برای تیم امید ایران آغاز شد چرا که خیال بازی‌کنان از رسیدن به پیروزی راحت بود. با این حال برای رسیدن به گل دوم تلاش زیادی کردند و در دقیقه ۵۳ صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه‌ی جریمه حریف شدند که امید نورافکن کاپیتان تیم امید پشت ضربه ایستاد و با شوتی محکم دروازه ترکمنستان را باز کرد.
در دقیقه ۷۴ تیم ترکمنستان صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را گئوردونوف با سر به داخل دروازه ایران فرستاد تا فاصله به حداقل برسد و بازی از حساسیت بیش‌تری برخوردار شود.
در ادامه ملی پوشان کشورمان با احتیاط بیش‌تری کار را دنبال کردند و هر چند نیم نگاهی به دروازه حریف داشتند اما بیش‌تر به دنبال این بودند که دروازه برای بار دوم باز نشود و با کسب ۳ امتیاز اولین دیدار را به پایان برسانند.
با این حال در شروع اولین دقیقه وقت اضافه تیم ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ارسال با دفع ناقص دروازه بان ترکمنستان هم‌راه شد و رضا جبیره با حضور به موقع مقابل دروازه حریف با ضربه سر گل سوم را به ثمر رساند.
تیم امید ایران روز ۴ فروردین ماه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم یمن خواهد رفت. در پایان دیدارهای روز نخست تیم امید عراق با زدن ۵ گل به یمن صدرنشین شد و ایران در رده دوم قرار گرفت. جدال اصلی برای صعود به عنوان تیم اول از این گروه بین ایران و عراق روز 6 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537017
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
57
257
1140
533619
4288
5811
537017

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398